RIJEČ RAVNATELJICE Katice Kalogjera Novak, dipl.ing. matematike

Na početku školske godine 2017./2018. najprije želim čestitati profesorima Škole na izvrsnim radnim uspjesima postignutim prošle školske godine, posebno u pripremama učenika za mnogobrojna natjecanja te za Državnu maturu.

Koristim ovu prigodu da još jednom iskreno čestitam prošlogodišnjim maturantima u pokazanom znanju na ispitima Državne mature, učenicima Škole na  odličnom uspjehu postignutom na kraju školske godine, a svim našim učenicima-sudionicima županijskih, državnih i svjetskih  natjecanja i susreta na izvrsnim natjecateljskim postignućima.

Kako bismo i dalje bili barem jednako uspješni kao prošla generacija, i ove smo školske godine pripremili dodatnu nastavu za učenike koji će polagati Državnu maturu.

Kao  jedan od najznačajnijih  rezultata uspješne realizacije IPA projekta ECHO, školske godine 2012./2013., na Gospodarskoj školi Varaždin osnovane su - kao prve u Hrvatskoj - Ekonomska i Turistička gimnazija, u koje je ove školske godine upisana i šesta generacija naših gimnazijalaca.

U proteklim školskim godinama uspješno smo sudjelovali i u projektu „CRO H 4 EU“ – Implementacija kulturne baštine u kurikulum stručnih škola, i to kao škola-partner Komercijalnoj i trgovačkoj školi Split, a s radom na projektima nastavili smo i u narednim školskim godinama provođenjem  EU projekata – „SIGN 2 ME“ i „SEM“, "Interdisciplinarni kurikulum srednjih strukovnih škola", "Heureka", "Moja karijera u ugostiteljstvu i turizmu" i "3P".

Nadalje, nastavljamo s radom Centra izvrsnosti iz poduzetništva, a započele su i mnogobrojne aktivnosti vezane uz različite ovogodišnje projekte Škole o kojima će se više moći pratiti u medijima te na našoj internetskoj stranici.

U stalnoj težnji da se edukacija i odgoj u Školi ne provode samo putem nastavnih sadržaja, već i kroz različite vrste ostalih školskih aktivnosti, i u ovoj školskoj godini obilježit ćemo Dane kruha, Međunarodni dan kuhara, Dan Europe, Dan stranih jezika, Olimpijski dan…

Naši učenici nastavit će i ove školske godine s volontiranjem u Varaždinskoj bolnici i Caritasu, posjećivanjem kazališnih predstava i muzeja grada Varaždina odlaženjem na izlete; imat će prilike nazočiti književnim susretima u Školskoj knjižnici i biti aktivni u radu Vijeća učenika. Vjerujem da će se učenici i prvih razreda spremno uključiti u navedene školske aktivnosti te da će im škola biti ugodno mjesto učenja i druženja.

U školskoj godini 2017./2018. učenicima želim mnogo uspjeha u učenju, a profesorima i ostalim djelatnicima škole uspješnu školsku godinu.

« Studeni 2017 »

Pretražujete li E-katalog na mrežnim stranicama Knjižnice?

> O ŠKOLI  > Riječ ravnatelja