Karijerno savjetovanje i profesionalno informiranja

Tijekom svibnja, u okviru projekta ReCeZa, održat će se niz radionica karijernog savjetovanja i profesionalnog informiranja za učenike Srednje škole Zabok i partnerskih škola: Gospodarske škole iz Varaždina, Srednje škole iz Preloga i Turističko ugostiteljske i prehrambene škole iz Bjelovara od strane raznih školskih institucija i gospodarskih subjekata.

Radionicu profesionalnog informiranja i karijernog savjetovanja odradio je Fakultet za menadžment i turizam iz Opatije 11. svibnja u Gospodarskoj školi Varaždin za maturante četverogodišnjeg turističkog zanimanja Hotelijersko-turistički tehničar.

Učenici su upoznati s poviješću fakulteta, misijom i vizijom, ustrojem i programima koje fakultet nudi. Među ostalim, učenici su saznali kako pravo upisa na preddiplomske sveučilišne studije imaju kandidati koji su završili četverogodišnju srednju školu, položili državnu maturu i stekli uvjete za upis u prvu godinu studija. Završetkom preddiplomskoga studija mogu steći 240 ECTS bodova i imaju mogućnost upisa na diplomske sveučilišne studije. Pritom mogu upisati studij Poslovne ekonomije u turizmu i ugostiteljstvu te Menadžment održivog razvoja. Fakultet nudi sudjelovanje na brojnim međunarodnim, znanstvenim i stručnim projektima te konferencijama i skupovima. Studenti se također mogu posvetiti volonterskom radu i izučavati nastavne materijale u njihovoj knjižnici.

Detaljne informacije o mogućnostima nastavka obrazovanja, učenici 4-godišnjih programa dobit će i od Ekonomskog fakulteta iz Zagreba, a informacije o zapošljavanju saznat će od Termi Tuhelj i Salve Regina Marija Bistrica.

« Svibanj 2022 »

> ReCeZa  > Izvješće o projektnim aktivnostima  > Karijerno savjetovanje i profesionalno informiranja