Sign 2 me

Dana 24.rujna 2013. je  na konferenciji za medije održanoj u Županijskoj palači predstavljen  EU projekt Gospodarske škole Varaždin Sign 2 me kojemu je u sklopu natječaja dodjele bespovratnih sredstava ''Integracija skupina u nepovoljnome položaju u redoviti obrazovni sustav'', IPA IV komponenta Razvoj ljudskih potencijala dodijeljen iznos od 214.596,53 EUR-a od čega je 88% bespovratnih sredstava.

Cilj ovoga projekta je poboljšanje dostupnosti redovnih obrazovnih ustanova gluhim, nagluhim, slijepim i slabovidnim učenicima premošćivanjem komunikacijskih i mehaničkih prepreka. Jačanjem kapaciteta škola i nastavnog osoblja kroz projektne aktivnosti će biti dat doprininos promicanju socijalne uključenosti te jednakih mogućnosti u pristupu obrazovanju učenicima s poteškoćama.

Nositelj projekta je Gospodarska škola Varaždin, partneri u provedbi projekta su: Medicinska škola Varaždin, Srednja škola Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod te Varaždinska županija, a suradnici u projektu su: Udruga slijepih Varaždinske županije te VTV Televizija.

Na konferenciji za medije sudjelovali su zamjenik župana g. Alen Kišić, predstavnici nositelja i partnera u projektu:  gđa. Katica Kalogjera Novak, ravnateljica Gospodarske škole Varaždin, gđa Mirjana Grabar Kruljac, ravnateljica Medicinske škole Varaždin, gosp. Vlado Prskalo, ravnatelj SŠ M.A. Reljkovića Slavonski Brod te  g. Miroslav Huđek,  pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu kulturu i šport Varaždinske županije.

Želimo biti ukorak s promjenama, napredni, dinamični i prilagodljivi potrebama tržišta rada kako bi  svi naši učenici po završetku srednjoškolskog obrazovanja imali otvoreno što više mogućnosti izbora – bilo na tržištu rada bilo u nastavku školovanja.“-rekla je gđa Katica Kalogjera Novak, ravnateljica Gospodarske škole Varaždin.

Nakon koferencije uz prigodni domjenak gosti i uzvanici nastavili su neformalno druženje.

« Studeni 2017 »

Pretražujete li E-katalog na mrežnim stranicama Knjižnice?

> Projekti EU  > Sign 2 me