GOSPODARSKA ŠKOLA – ŠKOLSKA KNJIŽNICA

IZVADAK IZ PRAVILNIKA O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE

1. Knjižničnu građu imaju pravo koristiti: učenici, nastavnici, stručni suradnici, te ostali radnici škole.
  2. Školska knjižnica svojim korisnicima izdaje članske iskaznice na početku školske godine.
  3. Učenici su dužni čuvati članske iskaznice od gubitka jer se knjižna građa koristi i posuđuje samo uz predočenje članske iskaznice.
  4. Knjižničnu građu korisnicima posuđuje knjižničarka u redovnom radnom vremenu školske knjižnice, svaki radni dan od 9.00h – 15.00h.
  5. U prostoru čitaonice korisnici mogu koristiti svu knjižnu građu, osobito referentnu zbirku koja se ne posuđuje izvan knjižnice, časopise i AV građu po potrebi.
  6. Izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi odjednom 3 knjige na rok od 20 dana
  7. Nastavnici mogu posuditi više knjiga i priručnika tijekom školske godine, te časopise i AV građu za potrebe nastave.
  8. Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećenja i uništavanja (šaranja, podcrtavanja, trganja listova, prljanja, izrezivanja slika i trganja knjižnih omota).
  9. Korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu odgovoran je za nadoknadu štete. Za posuđenu knjižničnu građu odgovara uvijek onaj tko ju je posudio.
  10. Oštećeni ili izgubljeni primjerak knjižnične građe korisnik je dužan nabaviti i vratiti u školsku knjižnicu istovrsni primjerak kakav je posudio ili knjižnici platiti u protuvrijednosti oštećenog ili izgubljenog primjerka građe.
  11. Korisnici knjižnice dužni su javiti knjižničarki svoj odlazak iz škole. Prije odlaska iz škole dužni su vratiti svu posuđenu knjižničnu građu u školsku knjižnicu.
  12. Učenici mogu posuđivati knjižničnu građu tijekom čitave školske godine. Na kraju školske godine, prije ljetnih praznika učenici se moraju razdužiti u školskoj knjižnici sa svom posuđenom knjižničnom građom.
  13. Pristup policama s građom i časopisima je slobodan.
  14. U knjižnici i čitaonici treba vladati red i mir. Korisnika koji narušava radnu atmosferu, knjižničarka je dužna udaljiti iz prostora knjižnice i čitaonice, kako bi ostali korisnici mogli neometano koristiti usluge knjižnice.

MOLE SE KORISNICI DA POŠTUJU PRAVILA O RADU KNJIŽNICE I ČITAONICE!

Školska knjižničarka:                                                             Ravnateljica:

Barbara Dukarić, prof. i dipl.bibl.                                      mr.sc. Jasminka Kelemen, prof.

U Varaždinu, 31.10.2022.godine

> Knjižnica  > O Knjižnici  > Izvadak iz Pravilnika