KODEKS PONAŠANJA

ETWINNING KODEKS PONAŠANJA

Mole se svi učenici koji sudjeluju u eTwinning projektima naše škole da prije uključivanja u eTwinning projekte prouče „Kodeks ponašanja“ na slijedećoj poveznici:

Projektni koordinatori će upoznati sve učenike koji sudjeluju u eTwinning projektima s „Kodeksom ponašanja“ na uvodnom satu prije nego se učenici priključe eTwinning projektu.

Ovdje se nalazi kopija uvodnog dijela u „Kodeks ponašanja“:

eTwinning je platforma koja vam pomaže da usavršite svoje vještine, proširite svoju profesionalnu mrežu i poboljšate vještine svojih učenika. Zato je duh eTwinninga zasnovan na međusobnom razumijevanju i poštovanju. Događaji, poruke, postovi i sve što je objavljeno na eTwinningu moraju se pridržavati sljedećih općih načela:

• Budite uključivi. Mišljenja i stavovi svih ljudi uvijek su dobrodošli i dopušteni..
  • Ne vrijeđajte druge eTwinnere osobno.
  • Ne napadajte ni ne potičite nasilje protiv drugih ljudi na osnovu njihove rase, nacionalnog porijekla, etničke pripadnosti, religije, spolne orijentacije ili roda, ni/niti protiv članova drugih grupa, zajednica ili zemalja.

Trudimo se da zaštitimo ljude od zlostavljanja i neželjene pošte u eTwinningu te kao aktivna i pluralistička zajednica računamo na vas da nam pomognete održati pozitivan stav i smanjiti pojavu neželjenih incidenata.

Korisnici koji se ne pridržavaju ovog Kodeksa ponašanja bit će upozoreni, a u nekim će slučajevima bit će im zabranjen pristup platformi.

Stoga vas potičemo da prijavite baš svaki takav slučaj.

Ako u dnevnicima i forumima naiđete na postove, događaje ili komentare, primite privatnu poruku ili vidite sadržaj koji je uvredljiv, krši autorska prava ili smatrate neprimjerenim, možete upotrijebiti gumb „pošalji izvještaj“ i podijeliti razloge za prijavu. Vašom će se porukom baviti Službe podrške eTwinningu.

> eTwinning  > KODEKS PONAŠANJA