Učenici Gospodarske škole Varaždin i Učeničke zadruge „Sunce“ odazvali su se pozivu Davora Škrleca (Ured zastupnika u Europskom parlamentu) te sudjelovali u nagradnom natječaju pod nazivom „Inovacijama mijenjamo svijet na bolje“.

U natječaju su sudjelovali učenici 3. K razreda koji su formirali svoj peteročlani tim i snimili video uradak te na taj način promicali načela održivog razvoja i cirkularne ekonomije. Natjecali su se u skupini Kreativnost u kojoj su prikazali kako od papira rade razne košarice koje kasnije koriste za prodaju vlastitih proizvoda.

Najuspješniji timovi bit će nagrađeni putovanjem u Bruxelles ili Strasbourg gdje će imati priliku posjetiti Europski parlament i ostale institucije Europske unije kada će prezentirati svoj projekt klubu zastupnika Zelenih/ESS-a u Europskom parlamentu i Europskoj zelenoj stranci (EGP).

Na temelju najviše prikupljenih glasova javnosti i ocjene stručne komisije, pobjednici će biti proglašeni 15. lipnja 2015. godine.

Gospodarsku Školu Varaždin i Učeničku zadrugu „Sunce“ predstavljali su učenici 3. K razreda: Gerhard Beljo, Jasmin Škoranec, Martina Mikulčić, Lorena Petek i Diana Satončić, dok im je mentorica bila Iva Vukotić, prof.

« Rujan 2017 »

Pretražujete li E-katalog na mrežnim stranicama Knjižnice?

> Projekti  > Inovacijama mijenjamo svijet na bolje