MANTENEMOS PUENTES

eTwinning projekt: MANTENEMOS PUENTES (Održavamo mostove)

Ove školske godine uspjeli smo održati mostove izgrađene u Erasmus+ projektu Atrévete a emprender među partnerskim školama iz Španjolske, Grčke, Portugala, Poljske i Italije.

Tema: plastika i globalno zatopljenje – problemi koje treba riješiti

Sudjelovalo je 24 učenika (2.D, 2.H, 3.D, 3.H i 4.D razreda)

te 4 profesorice (Ipša, Kelemen, Mađarić i Perši).

OPIS

Učenici su samostalno i u malim grupama istražili teme, izradili edukativne materijale na španjolskom i engleskom jeziku, proučili materijale drugih grupa kako bi usvojili sadržaje i mogli sudjelovati u diskusijama, igrama, kvizovima i upitnicima koje su izradile druge grupe. Učenici su radili u grupama pomiješanih nacionalnosti čime je potaknuta izravna komunikacija na stranim jezicima i suradničko učenje. Također, učenici su raspravljali i komentirali svoje ideje i provedene aktivnosti na forumu TwinSpace platforme.

Dinamiku aktivnosti malo je omela pandemija Covid 19 kada su učenici iz Španjolske i Italije modificirali pojedine aktivnosti kako bi se međusobno ohrabrili i lakše podnijeli izolaciju uzrokovanu karantenom.

UČENIČKI RADOVI

INOVACIJE I KREATIVNOST

Ovaj je projekt potaknuo učenike na kreativnost i samostalno učenje. Osim što su suradnički izrađivali različite audiovizualne sadržaje, sudjelovali su i u videokonferencijama u realnom vremenu sa svojim kolegama iz partnerskih škola te su uporabom IKT-a sudjelovali u zabavnim igrama kako bi pokazali što su u projektu naučili o plastici i globalnom zatopljenju.

EVALUACIJA

Iako je pandemija COVID 19 u manjoj mjeri poremetila plan aktivnosti, učenici su izrazili zadovoljstvo suradnjom u ovom međunarodnom projektu te su spremni ponovno se uključiti u drugi eTwinning projekt.

Novi eTwinning projekt – MANTENEMOS PUENTES

OPIS PROJEKTA

Želimo ostati povezani! Želimo nastavak suradnje partnera na dvogodišnjem Erasmus+ Atrévete a emprender projektu iz Španjolske, Italije, Portugala, Poljske, Grčke i Hrvatske.

kako bismo se još bolje upoznali te postali dokazali da smo dobri susjedi i prijatelji u kontekstu europskoga identiteta.

Projekt će se odvijati na španjolskom i engleskom jeziku. U projekt će se uključiti učenici 1.H, 2.D, 2.H, 3.H, 3.D i 4.D razreda. Projekt vodi profesorica Renata Mađarić, a na projektu sudjeluju i profesorice Jasminka Kelemen, Vanja Perši i Irena Ipša.

CILJEVI:

- usporediti našu svakodnevnicu te pronaći sličnosti i razlike

- promovirati suradničko učenje i razvoj transverzalnih vještina

- poticati uporabu ICT alata

- poticati kreativnost i poduzetnički duh kod učenika

- razvijati kreativnost, poboljšati jezične i digitalne kompetencije učenika

RADNI POSTUPAK:

Suradnja će se odvijati na platformi TwinSpace. Učenici će raditi u transnacionalnim grupama.

1. Proučavanje i uspoređivanje sadašnjosti
  2. Stvarna suradnja među učenicima
  3. Organiziranje grupnih aktivnosti učenika uživo
  4. Korištenje alata web 2.0
  5. Vršnjačko vrednovanje aktivnosti uporabom kvizova (učenici)
  6. Vrednovanje aktivnosti uporabom rubrika (nastavnici)  postupaka

OČEKIVANI REZULTATI

Krajnji rezultat projekta bit će TwinSpace na kojem će biti prikazan rad učenika u obliku blogova, videomaterijala, digitalnih knjiga, fotografija i dokumenata. Očekuje se da će učenici, između ostaloga, poboljšati svoje jezične i digitalne kompetencije. Projekt će se diseminirati putem društvenih mreža, internetskih stranica škola te informativnog panoa u školama. Projekt će se također prezentirati učenicima, roditeljima i lokalnoj zajednici.

« Svibanj 2022 »

> eTwinning  > MANTENEMOS PUENTES