> O školi

Prvi tragovi današnje Gospodarske škole vraćaju nas u daleku 1846. godinu kada je osnovana Gremijalna trgovačka škola i 1886. kada je osnovana Šegrtska škola. Tadašnji trgovci izradili su nastavni plan i program po uzoru na pećuhsku i ljubljansku školu s trogodišnjim školovanjem.

Pod istim nazivom Škola radi do 1. veljače 1904. godine kada dobiva naziv Trgovačka zadružna škola, a 1921. godine Opća obrtnička škola Varaždin.

U nju su se mogli upisati dječaci koji su navršili 12 godina. Zanimljiv je podatak da je prva djevojčica upisana u Šegrtsku školu tek 1929. godine i to za zanimanje krojačica.

Škola je mijenjala naziv: 1935. naziva se Stručna produžna škola grada Varaždina, od 1947. Škola učenika u privredi, 1967. Škola za obrazovanje KV i VKV radnika mješovitih struka, 1973. Srednjoškolski centar 32. divizije. Raspadom SFRJ škola dobiva naziv Tehnička, industrijsko- obrtnička i trgovačko- ugostiteljska škola Varaždin, a 7. srpnja ta je škola ukinuta te su umjesto nje osnovani kao pravni sljednici Srednja strukovna škola i Gospodarska škola.

VIZIJA GOSPODARSKE ŠKOLE VARAŽDIN:

Kako je upravo kontinuirano i kvalitetno cjeloživotno obrazovanje temelj cjelokupnog društvenog, ali i individualnog napretka, trajna zadaća Škole je permanentno podizati kvalitetu srednjoškolskog odgoja i obrazovanja u području ekonomije, trgovine i poslovne administracije te turizma i ugostiteljstva, idući ukorak s teorijskim i praktičnim saznanjima i metodama rada, s ciljem odgoja i obrazovanja mladih ljudi, spremnih da se usvojenim znanjem i stečenim kompetencijama suoče s kompleksnim životnim izazovima.

MISIJA GOSPODARSKE ŠKOLE VARAŽDIN:

Permanentnom edukacijom i usavršavanjem nastavnika Škole kako na profesionalnom tako i na osobnom planu, permanentno podizati kvalitetu teorijskog i praktičnog podučavanja, s ciljem obrazovanja kvalitetnih, kompetentnih i kreativnih mladih stručnjaka koje će stečeno srednjoškolsko znanje i usvojene kompetencije rabiti kao stečeni kapital bilo izravnim uključivanjem u konkretne segmente društveno gospodarske prakse, bilo kao temelj za nastavak školovanja s ciljem stjecanja novih znanja i kompetencija koje će im omogućiti da se uključe u društvene i gospodarske segmente kao visokoobrazovani stručnjaci, a u civilno društvo kao odgovorni i osviješteni pojedinci.

« Rujan 2017 »

Pretražujete li E-katalog na mrežnim stranicama Knjižnice?

> O školi