Moja prava i obveze

Na poticaj Vijeća učenika  u svakom će razredu odsada na svima vidljivom mjestu biti dostupni izvaci iz svih važnijih dokumenata škole i Ministarstva prosvjete koji govore o pravima i obvezama učenika. Tako će svaki učenik, ali i nastavnik lako moći provjeriti što o pravilima rada u školi i na nastavi kažu Pravilnik o ocjenjivanju, Statut škole te Pravilnik o kućnom redu. Na taj će se način postići nekoliko bitnih ciljeva. Prije svega, lakše će se  izbjeći dosada rijetki nesporazumi pa i sukobi  između nastavnika i učenika te samim time znatno unaprijediti rad u školi. Znatno će se unaprijediti i element političke socijalizacije ukoliko će učenici biti svjesniji svojih prava i obveza, što je važan aspekt aktivnog građanstva.

Ovaj projekt dugo je pripreman, a učenici su punu potporu dobili i od ravnateljice gđe. Katice Kalogjere - Novak. Učenici su sami napravili i izbor iz navedenih dokumenata uz stručnu pomoć voditelja Vijeća prof. Zorana Mihaline.

Deklaracija o pravima srednjoškolaca.doc
 MOJA PRAVA I OBVEZE.pdf

« Studeni 2017 »

Pretražujete li E-katalog na mrežnim stranicama Knjižnice?

> VIJEĆE UČENIKA