Spoj s knjigom za Valentinovo

Autor: Vjekoslav Mauriček, 10. 2. 2016.

Spoj s knjigom za Valentinovo? I to – na slijepo! Zašto ne? Riječ je o zanimljivoj i simpatičnoj akciji u školskoj knjižnici, kojom se želi promovirati čitanje i ljubav prema knjizi. Najvažniji dio knjige je njezin sadržaj, a ne korice, omot, debljina…pa zato, zašto se ne “sastati” s knjigom i na slijepo?

Akcija će se održati 12.veljače (petak), za vrijeme velikog odmora, kada će učenicima i nastavnicima na raspolaganju za posudbu biti  pažljivo odabrane knjige raznolike tematike i žanrova, od klasičnih književnih djela do najnovijih književnih i publicističkih naslova, umotanih u neprozirni papir. Tako umotane knjige čekat će one odvažnije, hrabrije, one koji su u potrazi za novom ljubavi, avanturom, nečim što će im izmamiti osmijeh, potaknuti na razmišljanje. Korisnici neće znati koju će knjigu odnijeti kući. Jedina nit vodilja pri odabiru knjige bit će ljubavna pjesma koju će svaka od knjiga imati ispisano na sebi.

Dobrodošli!!!!