ČITANJE JE OPET IN

Autor: Vjekoslav Mauriček, 27. 10. 2012.

Mjesec hrvatske knjige i Mjesec školskih knjižnica ove smo godine obilježili Tulumom s(l)ova. Da je čitanje ponovno in i da itekako može biti zabavno dokazali smo ovaj petak  u školskoj knjižnici.

Naša školska knjižnica ove se godine uključila u projekt Tulum s(l)ova zajedno s još 30-ak školskih knjižnica iz cijele Hrvatske.

Druženje smo započeli pjesmom TBF-a "Rižot s plodovima knjiga".

Podijelili smo se u timove i igre asocijacije o temi književnosti, pisaca i

djela mogle su početi. Trudili smo se jer su nas čekale zanimljive nagrade.

Atmosferu smo dodatno užarili društvenom igrom PICTIONARY.

Malo smo se i počastili i napravili stanku prije čitanja.

Prof.Kolarić  interpretirala nam je pjesmu poljske nobelovke

Wislawe Syzmborske, naravno na poljskom.

Ceremonijalno čitanje

Tulumarili smo čitajući S.R.Tolkena, R.Bacha, L.Fricketa, M.Kušeca, M.Gavrana, G.Flauberta, R.T.Kellya, Đ.Sudetu, M.J.Zagorku, D.Satterfield, M.J.Ljermontova, M.Lukića, D.Cesarića, L.Paljetka, N.Miličevića, V.Nazora....

Nakon čitanja pogledali smo film Koko i duhovi.

Za kraj našeg poslijepodnevnog druženja povezali smo se preko skypa s našom partnerskom knjižnicom, Industrijsko-obrtničkom školom iz Siska. Razmjenili smo iskustva, pokazali im našu knjižnicu, pročitali ulomak iz knjige Mor Đure Sudete, a oni su nas nagradili interpretacijom jedne pjesme koju je napisala njihova učenica. Dogovorili smo daljnju suradnju i poslali im lijepe pozdrave iz Varaždina.

Naši dojmovi:

Drago mi je da sam došla, bilo je lijepo. Natalija Čukelj, 1.h

Doći ću i sljedeće godine. Sara Skupnjak, 1.e

Dojmilo me se ceremonijalno čitanje. Patricija Biškup, 2.c

Čitateljski susret bio je zanimljiv. Svakako ga treba ponoviti. Sara Sajko, učenica iz Prve gimnazije, naša gošća na Tulumu.

Volim čitati i drago mi je da sam došla na čitateljski susret. Marina Hutinski, 2.k

Susret me naveo na razmišljanje da bi trebala više čitati. Dojmile su mi se interpretacije pjesama koje smo čitali. Katarina Martinez, 1.h

Ovaj susret mi se svidio jer smo se družili, čitali razne knjige, igrali se, slušali glazbu i gledali film. Silvia Mikulčić, 1.z

Meni je bilo super. Naučila sam slušati druge dok čitaju. Čitanje može biti zabavno i poučno. Doroteja Žmegač, 3.e