IZLOŽBA PEJZAŽA SILVIJE BENKOVIĆ

Autor: Administrator , 26. 10. 2012.

U galerijskom prostoru Gospodarske škole Varaždin u četvrtak, 25. listopada otvorena je samostalna izložba slika varaždinske slikarice Silvije Benković.

Otvorenju su prisustvovali mnogi učenici i nastavnici škole te slikaričini prijatelji i kolege. Slikarica je pred učenicima tijekom jutarnjih sati prezentirala način i tehniku svog rada te odgovarala na njihova mnogobrojna pitanja.

Silvija Benković slikarstvom se ozbiljnije počela baviti 1983 godine kada je i postala član Likovnog udruženja Varaždin, a kontinuirano izlaže od 1984 godine. Do danas priredila je 20 samostalnih izložbi i sudjelovala više od stotinu kolektivnih izložbi u Hrvatskoj i inozemstvu.

O slikaričinim djelima govorila je prof. Gordana Kokanović – Krušelj, recenzentica izložbe i jedan od voditelja galerije.  Naglasila je da slikara ne čini formalno obrazovanje, već, pozvavši se na Platonovu misao, upravo slikanje. U temi pejzaža kojom se predstavlja na ovoj izložbi, Silvija Benković doseže puninu, zaokruženost izraza s razgovijetnim likovnim govorom neopterećenim dekorativnošću. Njeni pejzaži male su priče, intimni pogledi i stoga ispunjeni  toplinom i  bliskošću.  Slike su to predivnog, ugodnog, nimalo suzdržanog, privlačnog, oplemenjenog i kolorita bogatog svjetlošću. Iskrenost, toplina, ljepota i radost - razlozi su zbog kojih će se slike Silvije Benković  svidjeti, zbog kojih će promatrač pred njima zastati.

O radu galerije govorio je i prof. Zoran Mihalina najavivši kako se u ovoj školskoj godini planira postavljanje još dviju izložbi te naglasivši važnu edukativnu i odgojnu ulogu ovog projekta.

Pogledajte galeriju izloženih slika.

Izložba se u prostorima Gospodarske škole Varaždin, B. Plazzeriano 4, može razgledati tijekom studenog i prosinca u vremenu od 8 – 18 sati.