PROJEKT „DOČEKAJ EURO – PISMEN!“ – 17.03. 2023. GODINE ODRŽANA RADIONICA O POLITIČKOJ PISMENOSTI

Autor: Kristina Brezak, 20. 3. 2023.

Čitati i pisati znamo svi, no znači li to samo po sebi da smo pismeni? U današnjem svijetu – ne!

Živimo u vremenu najrazličitijih medija, vremenu učestalih promjena i donošenja izazovnih odluka, a uslijed svega smo pretrpani različitim informacijama. Svi imamo isti cilj – živjeti dobro. Želimo dobro nama samima, ali i našem društvu, a u konačnici cijelom svijetu. Zato se moramo truditi stjecati znanja i vještine koje nam omogućuju da budemo proaktivni. Ta znanja i vještine stječemo kroz naše formalno obrazovanje, ali i izvan njega.

U našoj školi nastojimo svima nama – učenicima i nastavnicima – omogućiti stjecanje znanja i vještina koje prelaze okvire zadanih planova i programa i time se svi ohrabrujemo djelovati za našu osobnu, ali i opću dobrobit.

Projekt „Dočekaj euro – pismen“ koji je sufinanciran sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja, a provodimo ga u suradnji s udrugom URIP – Udruga za razvoj građanskog društva i poduzetništva samo je jedan u nizu projekata kroz čije aktivnosti proširujemo vidike i dodatno se opismenjujemo.

U sklopu projekta predviđeno je više pojedinačnih aktivnosti – radionica i posjeta. U petak 17.03. održana je prva radionica – Radionica političke pismenosti – koju je s učenicima uključenim u projekt te s nastavnicama Marinom Viljevac i Šteficom Erdec održao Hrvoje Kovač koji ima bogato iskustvo rada s mladima i održavanjem sličnih radionica.

O svemu više saznajte u nastavku objave.

Radeći suradnički, interaktivno i opušteno neke političke pojmove i koncepte koje svakodnevno susrećemo u javnom prostoru smo ponovili, neke proširili, a neke naučili. Zaključili smo da smo, htjeli to ili ne, uvijek dio neke politike.

Nakon ove radionice očekuje nas posjet Hrvatskom saboru i Hrvatskoj narodnoj banci. U Saboru ćemo baciti pogled između ostalog i na ljevicu i desnicu 😊, a posjetom HNB-u ćemo dodatno obilježiti i Tjedan financijske pismenosti.

Željno očekujemo sljedeće aktivnosti u sklopu projekta…