ODLIČAN USPJEH NAŠIH UČENICA NA ŽUPANIJSKOM NATJECANJU IZ FRANCUSKOG JEZIKA

Autor: Kristina Brezak, 16. 3. 2023.

U četvrtak , 9. ožujka, u Prvoj gimnaziji Varaždin, održano je Županijsko natjecanje iz francuskog jezika za srednje škole Varaždinske županije na kojem su sudjelovale Prva i Druga gimnazija te Gospodarska škola Varaždin.

Našu školu na Natjecanju ove je godine predstavljalo 4 učenica, a najbolji je rezultat među njima ostvarila učenica 3.H  razreda Karolina Dukarić (mentor Kristina Kuščar), koja je osvojila 1. mjesto u kategoriji D strukovnih škola. Osim Karoline, u istoj su se kategoriji natjecale još i Tonka Papec (4. H,mentor Kristina Kuščar), koja je osvojila izvrsno 2. mjesto, te Ida Klasta  (3.H, 3. mjesto, mentor Kristina Kuščar), Dora Bedeković (3.C, 4. mjesto, mentor Kristina Kuščar).

Zahvaljujući velikom broju ostvarenih bodova, naša učenica Karolina Dukarić ostvaruje pravo za plasman na Državno natjecanje iz francuskog jezika koje će se održati u svibnju ove godine.

Čestitamo svim našim učenicama na lijepim rezultatima koje su postigle u jakoj konkurenciji sa Prvom i Drugom gimnazijom!

Félicitation!