Biserka Zajec, prof. sudjelovala je na Erasmus + konferenciji u okviru aktivnosti transnacionalne suradnje (TCA): „Pupil mobility in Europe – making inclusion a reality“

Autor: Vjekoslav Mauriček, 11. 6. 2021.

Ova Eramus + konferencija trebala se održati u Bonnu u Njemačkoj, no zbog epidemiološke situacije održala se online 11. i 12. svibnja 2021. u suorganizaciji njemačke, finske i talijanske Erasmus + nacionalne agencije.

Cilj Erasmus + programa je poticati mobilnost učenika te ih učiniti pristupačnima i priznatima u okviru sustava školskog obrazovanja. Novi program obrazovnih politika Europske unije koji započinje 2021. želi promovirati jednake mogućnosti za sve: inkluzija i različitosti ključni su principi prema kojima bi se školama koje se susreću s  učenicima različitog porijekla i različitih mogućnosti olakšalo sudjelovanje u programu.

Na ovoj konferenciju predstavljeni su primjeri dobre prakse vezani za mobilnost učenika. Također, obrađivale su se teme vezane za koncept mobilnosti koji je usmjeren na inkluziju i pitanje različitosti.

Konferencija je također omogućila priliku za umrežavanje i uspostavljanje kontakata radi pronalaženja potencijalnih partnera u novom Erasmus +  programu kao i u eTwinning programu.

« Svibanj 2022 »