Projekt Šafran

Autor: Vjekoslav Mauriček, 20. 11. 2020.

I ove školske godine naša škola sudjeluje u međunarodnom projektu pod imenom Projekt Šafran(The Crocus Project).Ovaj projekt je pokrenula Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu, a u našoj zemlji surađuje s Javnom ustanovom Spomen područje Jasenovac. U projekt se svake godine uključuju škole iz cijeloga svijeta.

Projekt na opipljiv način upoznaje mlade ljude s temom Holokausta i podiže svijest o opasnostima  diskriminacije, predrasuda i nesnošljivosti. Uključivanje učenika u sadnju lukovica i promatranje cvijeća kako raste potiče kontinuirano učenje o važnosti tolerancije i poštovanja.

Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu (Holocaust Education Trust Ireland) opskrbljuje škole lukovicama žutog šafrana koje se sade u jesen u znak sjećanja na milijun i pol židovske djece i tisuće druge djece koja su umrla u Holokaustu.

20.studenog 2020.g. učenice 2.n razreda su posadile lukovice žutog šafrana . Očekujemo da naši šafrani niknu krajem siječnja i početkom veljače,otprilike u vrijeme Međunarodnog dana sjećanja na Holokaust, 27.siječnja.

Projekt Šafran i brojne aktivnosti vezane uz temu Holokausta zajedno s učenicima provode profesorice Štefica Pokorny, Jasminka Kelemen, Biserka Zajec, Irena Ipša i Barbara Dukarić.

« Svibanj 2022 »