Kreativna REakcija za nenasilje

Autor: Vjekoslav Mauriček, 20. 5. 2020.

Već četvrtu godinu naši učenici sudjeluju u projektu Kreativna REakcija za nenasilje koji provodi Udruga Zamisli u partnerstvu s Gimnazijom Fran Galović, Ambidekster Klubom i Centrom Luka Ritz.

Glavni ciljevi projekta su: promicanje tolerancije, nenasilja, nenasilnog rješavanja sukoba i poštivanja različitosti.

Suradnici na projektu su: Gospodarska škola Varaždin, Srednja škola Oroslavje, Srednja strukovna škola Velika Gorica i Gimnazija Tituša Brezovačkog Zagreb.

Projekt se provodi uz financijsku potporu Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Sudionicima projekta sudjelovanje u projektu je vrlo korisno i veoma im se sviđa.

Razlog tome je što se prevencija nasilja i poticanje nenasilnih oblika rješavanja sukoba, tolerancije i poštovanja različitosti provodi kroz aktivno uključivanje mladih.

Ove godine aktivnosti su bile sljedeće:

1. Trodnevni trening u Zagrebu na kojem su sudjelovali učenici srednjih škola iz Koprivnice, Varaždina, Zagreba, Oroslavja i Velike Gorice. Učenici su prošli teorijski dio, te imali radionicu o nenasilnog rješavanju sukoba s psihologinjom te radionicu forum kazališta s dramskom pedagoginjom.

2. Pet vršnjačkih prezentacija u školama na kojima su učenici koji su sudjelovali na treningu prenijeli svoje znanje i iskustvo svojim vršnjacima naučenim na treningu o poštivanju različitosti, promicanju tolerancije, nenasilja i nenasilnog rješavanja sukoba.

3. Predavanje o volontiranju za učenike u Gimnaziji Fran Galović u Koprivnici.

4. Održano je predavanje o projektu za profesore u Gimnaziji Fran Galović u Koprivnici.

5. Radionica bola koju je vodio Mario Kovač također u Gimnaziji Fran Galović

6. Zadnja aktivnost je konferencija u sklopu projekta  održana u Zagrebu

Ovo je LINK na facebook stranicu projekta

« Prosinac 2020 »