Alen Remar, učenik 4. S razreda – vrhunski sportaš Republike Hrvatske

Autor: Vjekoslav Mauriček, 2. 5. 2019.

Alen Remar je ne samo uzoran učenik naše škole već i vrhunski streličar. Zamolili smo trenera streličarstva, Tomislava Mlinarića, da nam ukratko predstavi njegovu sportsku karijeru kako bismo ga svi bolje upoznali.

Davne 2012. godine Alen Remar započeo je svoju streličarsku karijeru u streličarskoj školi SK Cekin, pod vodstvom trenera Cvijetoslava Zormana. Već kao osnovnoškolac pokazivao je odlične tehničke sposobnosti za bavljenje jednim tako kompleksnim sportom kao što je streličarstvo. Alenov napredak bio je vidljiv iz mjeseca u mjesec, te je vrlo brzo postao najbolji mladi streličar u državi. U međuvremenu dolazi do preuzimanja streličarskog kluba od strane ljudi koji su imali neke druge ciljeve, pa svi napredni streličari bivaju proglašeni neperspektivnima. Odluka o osnivanju novog kluba pala je već 2014.godine i Alen je bio među osnivačima „Varaždinskog streličarskog kluba“ ili skraćeno VSK.

Tada je došlo i do preokreta u Alenovom režimu treninga i napredak je postao strelovit. Alen je nanizao nekoliko državnih rekorda u diviziji zakrivljenog luka, pobijedio i u dječjoj i u kadetskoj konkurenciji na prvenstvima države, te ozbiljno zakoračio u disciplinu poljskog streličarstva ili FIELD. S nepunih 15 godina Alen je i po prvi put nastupio za reprezentaciju Hrvatske i to u seniorskoj kategoriji. Od tada je stalni član reprezentacije. Najveći uspjeh do sad Alen je postigao osvojivši svjetsko prvenstvo u FIELD-u 2016. godine. Te iste godine proglašen je za „mladu nadu grada Varaždina“ među varaždinskim sportašima. Tada su se pojavili i sponzori, pa je Alen ugovorno vezan za južnokorejskog proizvođača streličarske opreme, Win & Win. Narednih godina Alen osvaja državna prvenstva u seniorskoj konkurenciji, srednjoeuropski kup i Alpe Adria Kup. Donosi medalje i s Europskih juniorskih kupova. 2018. godine sudjeluje na Mediteranskim igrama i osvaja visoko 6. mjesto. U novoosnovanoj Hrvatskoj streličarskoj ligi, Alen svoji nastupima doprinosi osvajanju naslova prvaka od strane svog matičnog kluba, VSK. Od 2019. godine, zahvaljujući odličnom nastupu na Europskom prvenstvu, Alen postaje i „vrhunski sportaš republike Hrvatske“ 1. kategorije. Ove godine očekuju ga još mnogi nastupi u klupskom i državnom dresu, kako na domaćim terenima, tako i u inozemstvu.