World Skills Croatia 2019.: Sudjelovali u četiri discipline, osvojili broncu!

Autor: Vjekoslav Mauriček, 3. 4. 2019.

Na Zagrebačkom Velesajmu od 26.3.-28.3.2019. održavalo se Državno natjecanje za sva strukovna zanimanja. Ove godine po prvi puta na jednom mjestu našlo se oko 500 sudionika u pratnji svojih mentora. Natjecanje je održano pod nazivom World Skills Croatia, a bilo je otvoreno i za posjetioce.

U disciplini Prodajne vještine natjecala se učenica Gospodarske škole Varaždin Viktorija Sačić. Učenica je pokazala spretnost i znanje u  poznavanju dokumenata, preuzimanju robe, prodajnom razgovoru, aranžiranju te ostalim modulima zadataka koji su bili predviđeni za ovu disciplinu. Učenica je u pratnji svoje mentorice Jasminke Prahić Biškup, osvojila treće mjesto, odnosno brončanu medalju.

Učenik 4.h razreda Josip Pokos osvojio je četvrto mjesto u disciplini Poslovanje turističke agencije. Učenik je pokazao znanja i vještine koje su potrebne za rad u turističkoj agenciji. Izradio je i prezentirao turistički aranžman, izračunao sve potrebne elemente kalkulacije, popunjavao poslovnu dokumentaciju i komunicirao na engleskom jezik. Mentor učeniku bile su profesorice Nataša Roginek i Irena Ipša.

Učenice 4. K razreda sa svojom vježbeničkom tvrtkom Divina Flos d.o.o. osvojile su na državnoj Smotri i sajmu vježbeničkih tvrtki 6. mjesto. Tvrtku su predstavljale učenice Petra Tomašković, Dijana Kunović i Nikol Krleža, a mentorica im je bila Iva Vukotić, prof.

Održana je i državna Smotra radova učenika s teškoćama na kojoj je sudjelovao i tim Gospodarske škole Varaždin. Smotra radova učenika s teškoćama za cilj je postavila promociju vještina i kreativnosti učenika koji se obrazuju za zanimanja u TES programima. Tema smotre bila je „Izradimo NOVO – upotrijebimo STARO – čuvajmo BAŠTINU“. Tim Gospodarske škole Varaždin u sastavu:Melania Horvat i Nikolina Horvat, učenice 3. z razreda, smjer Administrator, te mentorica Marina Viljevac osvojile su 10. mjesto.

Za odijela učenika sudionika, pobrinuo se Varteks Varaždin, koji već duži niz godina oprema naše učenike za državna natjecanja.