Road Safety and Sustainable Mobility Project -Projekt „Sigurnost na cestama i održiva mobilnost“

Autor: Vjekoslav Mauriček, 27. 3. 2019.

U ovom projektu sudjeluju učenici 4. K i 4. S razreda Gospodarske škole Varaždin a mentor je prof. Biserka Zajec . Naziv projekta je "Your Ideas Your Initiatives 2019 : Road Safety and Sustainable Mobility". Projekt je lansirao Renault i odabrao je našu školu da predstavlja Hrvatsku u ovom međunarodnom projektu. Dosad su sudjelovale 32 države. Cilj ovog projekta je smanjenje broja stradalih na cestama. Naš projekt je usmjeren na promociju korištenja bicikla na putu do škole uz korištenje kacige i na prevenciju rizičnih ponašanja kod mladih vozača.

Projekt uključuje izradu video materijala, web postera, digitalnih stripova, provođenje anketa, izradu društvene igre, pisanje protestnog pisma, i još mnogo drugih aktivnost.

Najbolje tri škole u ovom međunarodnom projektu mogu osvojiti laptop-e za školu a osim kreativnosti u provođenju projekta mjeri se i utjecaj na lokalnu zajednicu. Stoga molimo sve učenike i djelatnike naše škole da «lajkaju» našu stranicu Facebook zajednice našeg projekta i da dalje dijele poveznicu.

Puno hvala svima!!!

Ovo je poveznica za našu Facebook stranicu zajednice :

Ovoj stranici možete pristupiti i na Facebook stranici Gospodarske škole Varaždin.

Učenici 4. K i 4. S razreda