Učenici u akciji protiv klimatskih promjena

Autor: Vjekoslav Mauriček, 13. 3. 2019.

Zahvaljujući Vijeću učenika Varaždinske županije, i učenici Varaždinske županije pridružuju se globalnoj akciji School strike 4 Climate koju je pokrenula švedska srednjoškolka Greta Thunberg, s namjernom da ukaže na važnost klimatskih promjena koje opasno ugrožavaju budućnost mladih.

Za petak, 15. ožujka, kao i u stotinama zemalja diljem svijetu organiziraju skup, kojim, kako kažu,kreću u borbu za klimu s ostatkom svijeta.

Okupljanje je najavljeno za  12:30 na Kapucinskom trgu, a nakon mimohoda Gundulićevom ulicom, na Trgu kralja Tomislava u ime mladih govorit će predsjednik Vijeća učenika Varaždinske županije Rok Čepin i predstavnica Dječjeg gradskog vijeća Grada Varaždina Tea Podbojec.

„Zemlji je ostalo još 11 godina za smanjenje globalnih emisija za 50%, stoga krećemo u borbu za Zemlju, za sebe, našu budućnost i budućnost cijelog svijeta jer vrijeme je da kolektivno shvatimo kroz koje promjene naš planet prolazi, a svakodnevne radnje imaju ogroman utjecaj na okoliš.“ – poručuju iz Vijeća učenika Varaždinske županije, koji su za tu prigodu tiskali i plakate koje će sutra donijeti u vaše škole.

Inače, osim u Varaždinu, akciju School strike 4 Climate organiziraju i srednjoškolci u Zagrebu, Splitu, Puli i u još nekoliko hrvatskih gradova, a broj svjetskih država i gradova u kojima se širi ovaj pokret mladih protiv klimatskih promjena raste iz sata u sat.

Prenosim vam zamolbu članova Vijeća učenika Varaždinske županije da o ovoj akciji informirate svoje učenike  i putem oglasne ploče vaše škole.

Ovu akciju podržala je i ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak.https://srednja.hr/ekobiz/ministrica-divjak-podrzala-ucenicki-prosvjed-klimu-vazno-da-mladi-spremni-to-dici-glas/

Više o cijeloj akciji: https://srednja.hr/ekobiz/ekologija/15-godisnjakinja-govorom-posramila-svjetske-vode-kazete-da-volite-svoju-djecu-a-kradete-im-buducnost/