Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti

Autor: Vjekoslav Mauriček, 11. 12. 2017.

U razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca obilježavamo Mjesec borbe protiv ovisnosti. Tim povodom Zavod za javno zdravstvo Varaždinske županije organizirao je  edukativnu predstavu za učenike srednjih škola pod nazivom „Lucijina priča“ koju će izvesti RI-TEATAR iz Rijeke.

„Lucijina priča“ edukativna je predstava koja na duhovit, emotivan i dramatičan način pristupa pitanjima prevencije, odgovornog spolnog ponašanja, te općenito o posljedicama rizičnih ponašanja i važnosti brige za vlastito zdravlje među adolescentskom populacijom. Glavni lik predstave je osamnaestogodišnja Lucija, koja se priprema za svoju maturalnu zabavu. Međutim, zbog zdravstvenih poteškoća koje osjeća u posljednje vrijeme, odlazi kod liječnika i saznaje da je zaražena hepatitisom. Daljnja radnja predstave govori o Lucijinom suočavanju sa tom činjenicom, ali i reakcijama okoline jer se, osim s bolešću, bori se i s predrasudama.

Priča je obrađena sa svih aspekata, što daje širok opseg socijalnih reakcija na ovaj problem uopće. Cilj je ove predstave edukacijom smanjiti širenje hepatitisa, HIV-a i spolno prenosivih bolesti među mladima, smanjiti diskriminaciju prema oboljelima i pridonijeti razvijanja navika zdravih stilova života.

Iz naše škole predstavi je prisustvovalo 11 učenica trećih razreda koje su nakon predstave iskazale zadovoljstvo načinom na koji je ova tema obrađena.

« Rujan 2018 »

Pretražujete li E-katalog na mrežnim stranicama Knjižnice?