PROJEKT ŠAFRAN

Autor: Vjekoslav Mauriček, 27. 11. 2017.

I ove školske godine naša škola sudjeluje u međunarodnom projektu pod imenom Projekt Šafran(The Crocus Project).Ovaj projekt je pokrenula Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu, a u našoj zemlji surađuje s Javnom ustanovom Spomen područje Jasenovac. U projekt se svake godine uključuju škole iz cijeloga svijeta.

Projekt na opipljiv način upoznaje mlade ljude s temom Holokausta i podiže svijest o opasnostima  diskriminacije, predrasuda i nesnošljivosti. Uključivanje učenika u sadnju lukovica i promatranje cvijeća kako raste potiče kontinuirano učenje o važnosti tolerancije i poštovanja.

Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu (Holocaust Education Trust Ireland) opskrbljuje škole lukovicama žutog šafrana koje se sade u jesen u znak sjećanja na milijun i pol židovske djece i tisuće druge djece koja su umrla u Holokaustu.

Nositelji ovog projekta su učenici 2.o i 2.e razreda pod vodstvom profesorica Štefice Pokorny i Barbare Dukarić.

23.studenog 2017.g. učenici su sa profesoricama posadili lukovice žutog šafrana . Očekujemo da naši šafrani niknu krajem siječnja i početkom veljače,otprilike u vrijeme Međunarodnog dana sjećanja na Holokaust, 27.siječnja.