Učenička zadruga "Sunce" Gospodarske škole Varaždin ima naj proizvod

Autor: Vjekoslav Mauriček, 12. 10. 2016.

Učenička zadruga „Sunce“ Gospodarske škole Varaždin dobila je priznanje za najbolji proizvod na 28. Smotri učeničkih zadruga u Zadru. Smotra je održana 5. i 6. listopada, a na njoj je sudjelovalo 70 izlagača. Gospodarska škola Varaždin jedina je srednja škola s prostora Varaždinske županije koja je sudjelovala na smotri sa svojom zadrugom.

„Bilo je jako interesantno i poučno, i za nas i za učenice. Zabavili smo se i jako sam ponosna na svoje učenice. Zadruga djeluje samo 3 godine. Već ove godine na Županijskoj smotri zadruga osvojili smo drugo mjesto pa smo zato pozvani na 28. državnu smotru“, rekla je Nevenka Vukašinović, prof. , voditeljica kreativne radionice Učeničke zadruge „Sunce“.

Naj proizvod kojeg je napravila zadruga „Sunce“ je kastrola u ambalaži od papira, manjih dimenzija, izduženog četvrtastog oblika. Oslikava se na tradicionalan način ili trenutno modernim bojama. Ovaj proizvod zadruge „Sunce“ varijanta je tradicijskog keramičkog posuđa sjeverozapadne Hrvatske koji, ovisno o kojem je kraju riječ, nosi različite nazive (kastrola, kostrola, protvan, protfan). Nekada se koristila svakodnevno u domaćinstvima i ugostiteljstvu za pečenje i servisiranje hrane.

Za više informacija:

Odnosi s javnošću Učeničke zadruge „Sunce“

Tena Gajski

Tel. 099/423 4554