Gospodarska škola Varaždin na Danu stranih jezika

Autor: Vjekoslav Mauriček, 26. 9. 2016.

U subotu 24.9.2016. obilježen je Europski dan  stranih jezika na Franjevačkom trgu u Varaždinu po 7. put!

Europski dan  jezika organizira udruga EKULT - Europski kulturni krug koja promiče učenje njemačkog jezika od najranije dobi, Veleposlanstvo Republike Njemačke, Zaklada podunavskih Švaba iz Stuttgarta, Središnji ured za školstvo u inozemstvu pri Ambasadi Republike Njemačke, grad Varaždina i Varaždinska županija.

Ove godine pridružio nam se g.Arne Harting, kulturni ataše u Veleposlanstvu Republike Njemačke.

Učenici 1. i 3.d razreda s prof. Melanijom Klarić osmislili su i ukrasili  svoj štand keramičkim proizvodima svoje školske zadruge Sunce , literaturom na njemačkom jeziku, lijepim izrekama i mislima njemačkih pisaca i filozofa, zastavicama zemalja njemačkog govornog područja, plakatima , a prolaznike  zabavili kvizom o poznavanju njemačkog jezika, kulture i civilizacije.

Ove godine sudjelovalo je 17 škola iz grada Varaždina i Varaždinske županije , a na Franjevačkom trgu moglo se naučiti plesati valcer te poslušati njemačku rap i pop glazbu.

U ponedjeljak 26.9. u Gospodarskoj školi Varaždin obilježili smo Dan stranih jezika na štandu u holu škole gdje smo predstavili i ostale strane jezike koje učimo u našoj redovitoj i fakultativnoj nastavi: engleski, francuski, španjolski, ruski i talijanski jezik. Na satovima stranih jezika rješavali smo kvizove na temu stranih jezika, odigrali razne igre u kojima smo ispitali svoja znanja i vještine na stranim jezicima ....

Veliko hvala svima koji su sudjelovali u organizaciji Dana stranih jezika i svima koji nas podržavaju!