6.TJEDAN BOTANIČKIH VRTOVA

Autor: Vjekoslav Mauriček, 20. 4. 2016.

Poštovani,

pozivamo  Vas da u razdoblju od 9. do 15. svibnja posjetite Arboretum Opeka, odnosno prisustvujete na raznovrsnim besplatnim događanjima  (predavanja, radionice, vođeni obilasci...) koja će se tijekom Tjedna odvijati u  arboretumu za školsku djecu i javnost.

Također vas podsjećamo da je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta preporučilo svim osnovnim i srednjim školama da posjete učenika nekom od botaničkih vrtova, arboretuma ili drugih botaničkih zbirki uključe u školski kurikulum, odnosno uključe u nastavne planove i programe, te povežu s obilježavanjem 18. svibnja – Međunarodnog dana zaštite biljaka (International Plant Conservation Day) i Međunarodnog dana muzeja (International Museum Day), odnosno 15. svibnja – Međunarodnog dana obitelji (International Day of Families).

Kako sudjelovati?

1. Imati želju barem jedan dan provesti s nama u prirodi;

2. Najaviti se na jednu od radionica ili predavanja za javnost na broj telefona 042/722-131 (tajništvo SŠ „Arboretum Opeka“ Marčan) ili na broj mobitela 098/190- 180-4 (Blanka Pazman);

3. Uz odabranu radionicu ili predavanja naši vodiči odvest će vas u šetnju kroz Arboretum;

4. Učeničke zadruge i udruge koje su svojim djelovanjem vezane uz prirodu i okoliš mogu prodavati svoje proizvode na besplatnim štandovima (obavezna prethodna najava).

U privitku Vam šaljemo program Tjedna. Sve navedene aktivnosti su besplatne, mi vas očekujemo. Prethodna najava je obavezna zbog ograničenog broja sudionika po radionicama i stručnim predavanjima.

S poštovanjem, JU za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Varaždinske županije Alenka Car

Priloženi dokumenti:
POZIV_6._tjedan_TBVRH_-_OPEKA.pdf (417.40 KB)