GOSPODARSKA ŠKOLA VARAŽDIN SUDJELOVALA NA STUDIJSKOM PUTOVANJU U ŠVICARSKOJ

Autor: Kristina Brezak, 10. 7. 2023.

U sklopu projekta „ReCeZa – Regionalni centar Zabok“ ravnateljica Gospodarske škole Varaždin – Jasminka Kelemen, koordinator projekta – Saša Pokos i voditeljica centra izvrsnosti – Iva Vukotić od 3. do 6. srpnja 2023. godine sudjelovali su na stručnom studijskom putovanju u Lausannei i Montreauxu (Švicarska).

U studijsko putovanje bile su uključene škole partneri – Gospodarska škola Varaždin, Srednja škola Prelog, Turističko-ugostiteljska i prehrambena škola Bjelovar i projektni partneri Ekonomski fakultet Zagreb, Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Opatija, BIC Ljubljana te nositelj projekta Srednja škola Zabok.

Organizirana je posjeta EHL – Ecole Hoteliere de Lausanne u  Lausanne, najboljoj ugostiteljsko-hotelijerskoj školi na svijetu koja je pionir u metodama podučavanja ugostiteljskih zanimanja u Švicarskoj i postavlja standarde izvrsnosti u ovom području. Njihov restoran jedini je obrazovni restoran u Švicarskoj koji je dobio Michelinovu zvjezdicu.

Osim toga, sudionici studijskog putovanja posjetili su grad Montreux gdje su se upoznali s radom i organizacijom dviju ugostiteljskih škola.

Pomoćnica dekana, Claire Jollain predstavila je Hotel Institute Montreux,  školu za ugostiteljstvo i poslovni menadžment u Montreuxu. HIM je sedma najbolja ugostiteljska škola na svijetu te globalni lider u hotelijerstvu i poslovnom obrazovanju.

Regionalna koordinatorica, Gaia Cantamessa predstavila je SHMS Swiss Hotel Management School, treću najbolju ugostiteljsku školu na svijetu i drugu u Švicarskoj. Prva su ugostiteljska škola na svijetu i prvi institut za visoko obrazovanje u Švicarskoj koji je dobio prestižno priznanje „Apple Distinguished School“. Ovo priznanje dodjeljuje se centrima izvrsnosti koji demonstriraju inovativne načine korištenja tehnologije u svrhu učenja i poticanja kreativnosti učenika, kritičkog razmišljanja i suradnje.