PISCI GOSPODARSKE ŠKOLE

Autor: Administrator , 11. 11. 2009.

Mjesec hrvatske knjige u školskoj knjižnici

Gospodarske škole Varaždin

12. studenoga 2009.g. u školskoj knjižnici organizirano je predstavljanje knjiga naših kolega-profesora ŽELJKA KLAIĆA, GORDANE KOKANOVIĆ-KRUŠELJ i MIRE ŠINCEK.

Knjige su predstavili sami autori i njihova gošća, profesorica Nadica Kolarić Levatić. Učenica 3.a razreda Ana Djak pripremila je čitanje ulomka iz knjige Čuvar, a učenica istog razreda Doris Krvavica pročitala je pjesmu Mati ideju na Bistricu. Knjižničarka Barbara Zaplatić pročitala je biografije troje spomenutih autora istaknuvši najvažnije značajke o njihovu stvaralaštvu. Promociji su nazočili mnogobrojni učenici i profesori naše škole.

Željko Klaić u svojim se radovima podrobnije bavi povijesnom tematikom.

Izdao je zbornik radova: "Matko Laginja i političko-gospodarski problemi Istre (1918.-1930.)Suradnik je mnogim zbornicima i časopisima za povijest.

Gordana Kokanović-Krušelj piše prozu-objavljuje priče u SF žanru. Radove objavljuje u zbornicima, časopisima, zbirkama. Godine 2008. napisala je roman Čuvar pod pseudonimom Viktoria Stolz.

Mira Šincek je 1996. objavila knjigu igrokaza Djetinjstvo na dlanu ljubavi, (drugo izd. 2003.) zatim 1999. Laku noć, maleni, 2001. Kamenčići s planina, 2003. Gore srca, 2007. Zgodbalice. Suradnica je u časopisu Hrvatski planinar, katoličkih mjesečnika i glasila za vjersku informaciju i kulturu Veritas i Ljudima prijatelj. Veći dio njezinih priča objavljen je na Hrvatskom radiju. Godine 1994. uglazbljena joj je pjesma na Krapinskom festivalu. Od 1997. članica je Varaždinskog književnog društva u kojem objavljuje radove. Suautorica je dvaju udžbenika Tehnika komuniciranja 1 i Tehnika komuniciranja 2 u izdanju Školske knjige.

Radovi su joj uključeni u antologiju dječje književnosti.