RJEČNIK POETONOSNIH RIJEČI učenika 1. D razreda

Autor: Vjekoslav Mauriček, 15. 6. 2015.

U četvrtak, 11. lipnja, u školskoj knjižnici, učenici 1. D razreda predstavili su svoj projekt Rječnik poetonosnih riječi na kojem su radili tijekom ove školske godine.

Učenike su zanimale lirske pjesme pjesnika Dobriše Cesarića, Dragutina Tadijanovića, Antuna Gustava Matoša i Miroslava Krleže. Samostalno su istraživali i proučavali odabrane tekstove te sastavili popise poetonosnih riječi.

Od prikupljenih poetonosnih riječi sastavili su rječnik, a zatim samostalno oblikovati svoje radove inspirirani pjesničkim riječima odabranih pjesnika. Posjetitelji knjižnice uživali su slušajući pismene radove učenika. Rječnik poetonosnih riječi učenici 1. D razreda poklonili su našoj školskoj knjižnici. Rad se sastoji od triju dijelova: prvi dio čini abecedni popis riječi spomenutih pjesnika, drugi dio obuhvaća popis pjesama koje su se učenicima najviše svidjele, a treći dio čine  pismeni radovi učenika.

Svrha projekta je bila potaknuti učenike na samostalno istraživanje i proučavanje tekstova odabranih pjesnika kako bi postali aktivnim čitateljima.