"Europa u razredu" - radionice GONGA

Autor: Administrator , 22. 4. 2009.

O PROJEKTU

Nakon uspjeha projekta „Prvi put biram“, tijekom drugog polugodišta školske godine 2006/2007. GONG je početkom 2007. započeo s provođenjem projekta „Europa u razredu“. Riječ je o nizu interaktivnih radionica namijenjenim maturantima srednjih škola u Republici Hrvatskoj kojima se na zanimljiv i interaktivan način objašnjavaju konkretni učinci članstva Hrvatske u Europskoj uniji (EU), posebice što ono znači za mlade, njihovu mobilnost, obrazovanje i buduće zapošljavanje.

Radionice "Europa u razredu" je tijekom pilot projekta širom Hrvatske provodilo 10 timova trenera-predavača (mladih politologa, pravnika i sociologa ili apsolvenata navedenih fakulteta), educiranih od strane GONG-a i Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija. Radionice su se najčešće održavale u sklopu nastavnih sati Politike i gospodarstva ili nekog drugog školama prikladnog sata. Na kraju svake radionice, treneri GONG-a učenicima su podijelili brošure s informacijama o EU te linkovima na Internet stranice posvećene EU.

Nizom od devet radionica održanih na našoj školi tokom mjeseca travnja nastavljena je uspješna suradnja Gospodarske škole i udruge GONG, koja traje već sedmu godinu. Suradnju sa GONGOM i njegovim mladim trenerima održava i vodi prof. Zoran Mihalina, nastavnik predmeta Politika i gospodarstvo.

Želite li saznati više o pristupu Hrvatske EU, na dnu stranice možete skinuti brošuru GONGA o Europskoj uniji.

Priloženi dokumenti:
EUropska_uniJA_2008.pdf (568.27 KB)