MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE WORLDSKILLS CROATIA GASTRO-TURISTIČKE DISCIPLINE

Autor: Vjekoslav Mauriček, 27. 2. 2019.

Međužupanijsko natjecanja WorldSkills Croatia iz turističkih disciplina održalo se u petak 22.2.2019. godine.  Ovogodišnji domaćin natjecanja za učenike turističke struke za Središnju Hrvatsku bila je Srednja škola Zabok dok se samo natjecanje održavalo u hotelu Bluesun Kaj  u Mariji Bistrici. Po uzoru na WorldSkills natjecanja ove godine natjecanje se po prvi puta odvijalo po novom modelu zadatka pa su tako učenici u disciplini poslovanje recepcije hotela prolazili kroz osam modula te pokazali znanje i vještine na konkretnim primjerima iz svakodnevnog poslovanja hotela komunicirajući na hrvatskom i stranom jeziku. Učenici u disciplini Poslovanje turističke agencije imali su šest modula zadataka u kojima su se trebali snaći kao djelatnici turističke agencije i izraditi konkretne turističke aranžmane s kalkulacijom, pisati ponude te komunicirati  na hrvatskom i stranom jeziku.

Kao i svake godine, učenici Gospodarske škole Varaždin ostvarili su odlične rezultate  na natjecanju. Učenik 4.h razreda Josip Pokos osvojio je drugo mjesto u disciplini Poslovanje turističke agencije i samim time se plasirao na državno natjecanje koje će ove godine za sva strukovna zanimanja biti na Zagrebačkom Velesajmu u periodu od  26.3.2019. do 28.3.2019.

U disciplini Poslovanje recepcije hotela natjecao se također učenik 4.h razreda Martin Sokač koji je osvojio osmo mjesto.

Mentorice učenicima bile su profesorice Nataša Roginek i Irena Ipša.

Čestitamo učenicima na ostvarenim rezultatima, a Josipu želimo puno uspjeha na državnom natjecanju.