Drugo čitanje u lokalnoj zajednici – čitanje u vlaku, prolaznicima u parku te posjeta Knjižnici „Nikola Zrinski“ Čakovec

Autor: Barbara Dukarić, 16. 2. 2024.

U četvrtak (15. veljače 2024.) u povodu Valentinova, a u sklopu projekta Tulum s(l)ova, učenice 4.h, 3.k i 2.h održale su drugo čitanje u lokalnoj zajednici i posjetile Čakovec. Učenice su putovale vlakom, obišle su park i Stari grad Čakovec, a druženje i čitanje su nastavile u Knjižnici „Nikola Zrinski“.

I dalje učenice Gospodarske škole zajedno s knjižničarkom promiču i potiču čitanje, radeći tako na pozitivnom stajalištu prema čitanju i vještini čitanja naglas. Učenice su čitale našu i stranu ljubavnu poeziju (Cesarića, Tadijanovića, Nerudu, Prevera, Matoša, Purun, Poa…). Poeziju su čitale putnicima u vlaku, prolaznicima u parku, a zatim smo čitateljski susret nastavile u Knjižnici „Nikola Zrinski“. Zahvaljujemo knjižničarki Ani Špoljarić  što nas je upoznala s radom Knjižnice „Nikola Zrinski“. Hvala joj na susretljivosti i gostoprimstvu. Hvala za jako lijepo druženje!