Earth in Mind: FoodPrint – školski projekt u sklopu Europske godine mladih

Autor: Barbara Dukarić, 8. 12. 2022.

U srijedu, 07.prosinca 4. i 5 sat u školskoj knjižnici predstavljene su aktivnosti u sklopu projekta Earth in Mind: FoodPrint koji  se provodi u Europskoj godini mladih. Tema našeg projekta je Klima i okoliš, a ciljevi za mlade s kojima je projekt povezan jest Održiva zelena Europa. Cilj Europske godine mladih je ukazati na važnu ulogu mladih u izgradnji bolje, zelenije, uključivije i digitalnije budućnosti.

U projektu sudjeluju učenici Ana Mihin 3.n, Max Vitez Tišljar 3.n, Dea Majhen 2.n, Lana Košić 2.n, Matija Kuzmić 2.n, Karla Rodeš 3.n, Franja Sokol 3.n i Tara Vidak 3.n. Mentorice su Vanja Perši, prof. i Barbara Dukarić, knjižničarka.

Projekt se provodi na engleskom jeziku.

Školski projekt započeli smo u rujnu i njegove aktivnosti još uvijek traju. Nakon što su učenici pretražili fond školske knjižnice i mrežne izvore, i pripremali se za istraživački rad, sudjelovali su u radionici izrade PowerPoint prezentacije i citiranja literature. Nakon toga pripremili su prezentaciju u kojoj su istražili teme:

1. Utjecaj uzgoja, proizvodnje, transporta i skladištenja hrane na okoliš s osvrtom na prirodne resurse, onečišćenja i stakleničke plinove
  2. Problem bacanja hrane i kako ga smanjiti
  3. Veganska prehrana
  4. Hrana budućnosti

Pripremili su pitanja za izradu upitnika o prehrambenim navikama učenika Gospodarske škole i kahoot kviz s 20 pitanja koja prate sadržaj prezentacije.

Sve tri aktivnosti bile su predstavljene u školskoj knjižnici učenicima iz 1.e, 1.c, 2.g, 2.h, 2.n, 3.c, 3.e, 3.h, 3.k, 3.n, 4.a, 4.g, 4.c i 4.e razreda. Za ostale razredne odjele projekt će biti predstavljen u drugom polugodištu.

Predstavljanje prezentacije

Rezultati upitnika o prehrambenim navikama naših učenika

Kahoot kviz

Pobjedničke ekipe:

PRVO MJESTO

DRUGO MJESTO

TREĆE MJESTO

Tim projekta Earth in Mind: FoodPrint

Srdačno iz školske knjižnice!