Pričljiva čajanka s Mirom Šincek

Autor: Barbara Dukarić, 10. 11. 2022.

Mjesec hrvatske knjige ove je godine posvećen mladima jer je 2022. godina proglašena Europskom godinom mladih. Naglasak je stavljen na generaciju K, knjigu i knjižnicu uz slogan Misli na sebe – čitaj!

Ovoga četvrtka u našoj školskoj knjižnici ugostili smo spisateljicu, suatoricu nekoliko školskih udžbenika iz područja administracije, ali prije svega strastvenu planinarku i volonterku MIRU ŠINCEK. Bila je ovo idealna prilika da se upoznamo s njezinim stvaralaštvom.

Program su pripremile učenice Lorena i Barbara, a Lucija nam je izvela dvije pjesme Josipa Hatzea Suzi i Serenada.

Čitali smo Voljela bih dobiti ljubavno pismo, pjesmu Voda živa (ovogodišnju prvonagrađenu) na Recitalu duhovne poezije u Brezničkom Humu, Mati ideju na Bistricu te isto tako nagrađeni i pohvaljeni haiku.

Doznali smo više o tome kako je naša gošća otkrila talent za pisanje i u čemu pronalazi inspiraciju za svoja djela. Pitali smo ju što ju je motiviralo da piše priče za djecu. U našoj knjižnici imamo Zgodbalice i Pričuljke koje vrlo rado posude i naši učenici. Posebno smo se osvrnuli na temu planina jer je naša gošća zaljubljenica u njih, i upravo su joj planine česta inspiracija za pisanje.

Na kraju smo joj zahvalili na ugodnom razgovoru i poželjeli da i dalje svojim riječima uljepšava i čini ovaj naš svijet boljim i ugodnijim mjestom za život.

Prilog: Odobrena i objavljena aktivnost na European Youth portalu