SPORTSKI SUSRET U MAĐARSKOM ZALAEGERSZEGU

Autor: Vjekoslav Mauriček, 10. 12. 2017.

U srijedu, 6. prosinca 2017., održan je treći, posljednji ovogodišnji susret u sklopu projekta „Sportski susreti triju gradova“. U mađarskom Zalaegerszegu srednjoškolci iz tog grada, slovenske Lendave te Gospodarske škole Varaždin natjecali su se u futsalu za mladiće.

Futsal ekipa učenika ŠSD „GOŠK“ Gospodarske škole Varaždin, pod vodstvom profesora Ivana Štimca, uvjerljivo je pobijedila slovensku i mađarsku ekipu te zauzela prvo mjesto.

„Druženje u mađarskom Zalegerszegu još je jednom pokazalo vrijednost projekta koji ova tri grada zajednički provode već 13 godina s ciljem povezivanja mladih ljudi, sportaša triju država.

Podsjetimo da su učenici naše škole predstavljali Varaždin i na drugom susretu u Lendavi gdje su se natjecali u badmintonu i osvojili drugo mjesto.

Iako je sam rezultat ovih susreta u drugom planu, spomenimo da su varaždinski srednjoškolci bili najuspješniji nakon sva tri susreta u šest sportova čemu su doprinijeli i učenici našeg ŠSD „GOŠK“.