IZBORNA SKUPŠTINA ŠKOLSKOG SPORTSKOG DRUŠTVA „GOŠK“

Autor: Vjekoslav Mauriček, 16. 12. 2021.

U utorak, 14.12.2021. godine u školskoj sportskoj dvorani Gospodarske škole Varaždin održana je redovna Izborna skupština ŠSD „GOŠK“. Skupštini je prisustvovala ravnateljica Katica Kalogjera Novak, svi nastavnici stručnog vijeća TZK, predsjednik Vijeća učenika, članovi „GOŠK“-a  te predstavnici razrednih odjela.

Nakon pozdravnog govora ravnateljice koja je naglasila važnost bavljenja sportom i zaželjela još puno sportskih uspjeha Društvu, izabrano je radno predsjedništvo Skupštine (profesori: D. Kunić, J. Zgrebec, A. Oreški, I. Štimac, učenici: F. Matovinović, I. Levanić). Izvješće o radu i financijsko izvješće u razdoblju od 2016. do 2021. godine podnijela je predsjednica prof. D. Kunić te naglasila hvale vrijedne uspjehe sa županijskih, regionalnih i državnih natjecanja te sumirala samo medalje za prva tri mjesta kojih je u spomenutom razdoblju bilo 38 te da je još važnije od toga masovnost i sudjelovanje u školskom sportu koji promiče fair play i zdrav način života. Posebno je naglasila da bi broj sudjelovanja i osvojenih medalja sigurno bio i veći da zbog epidemije COVID- 19 nisu odgođena natjecanja tijekom zadnje dvije školske godine. Iz istog razloga nije svečano obilježena 25.- ta godišnjica postojanja ŠSD „GOŠK“ u ožujku ove godine.

Kako je Skupština bila izborna, prof. Oreški, voditeljica ŠSD „GOŠK“, je predložila za predsjednicu u novom mandatnom razdoblju dosadašnju predsjednicu prof. Kunić što je jednoglasno prihvaćeno. Nova predsjednica se zahvalila na povjerenju i predstavila Plan rada za 2021.-2025. u kojem su i nadalje osim natjecanja predviđeni EU i školski projekti te suradnja sa drugim ŠSD- ima, sportskim udrugama i institucijama. Posebno se zahvalila kolegama kineziolozima i drugim nastavnicima koji godinama podržavaju rad ŠSD „GOŠK“.

U provedbi Skupštine pomogli su članovi ŠSD „GOŠK“, a sve je fotografski zabilježio Luka Čevra, također član Društva.

Voditeljica ŠSD „GOŠK“

Ana Oreški, prof. mentor