Max sucht den Superstar II u HNK Varaždin

Autor: Vjekoslav Mauriček, 11. 11. 2019.

U petak, 8.11.2019. u HNK Varaždin održan je peti , jubilarni festival na njemačkom jeziku Max sucht den Superstar II. Organizator ovog jedinstvenog događaja je Gospodarska škola Varaždin i udruga EKULT iz Varaždina pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Na ovom jedinstvenom festivalu nastupilo je 29 grupa te 90 učenika i studenata iz skoro cijele Hrvatske.

Našu školu predstavljale su učenice Petra Aračić iz 2.h razreda s pjesmom Udo Jürgensa: Merci Cherie, mentorica Marinka Klarić Zavrtnik, Lana Lovreković i Domenika Inkret, 4.d razred s pjesmom Lass es los iz animiranog filma Snježno kraljevstvo te Korina Hegedić, 4.d razred s pjesmom Lady Gage Allways remember us this way prevedenom na njemački jezik, a mentorica im je Melanija Klarić.

Cijeli program vodile su učenice Izidora Dolenc i Valerija Levanić, mentorica Mia Klarić.

Max sucht den Superstar II okuplja srednjoškolce i studente te je do sada rekordan po broju prijavljenih grupa i  natjecatelja.

Pobjednici petog Maxa su: Srednja škola Ivanec  Marta Strmečki, Amanda Pernek, Miha Krtanjek , mentorica Silvija Hogge Buder za glazbenu izvedbu , te glumačka družina  Druge gimnazije Osijek:  Mia Marković , Karlo Čavlović,  Gloria Benčina, Andrija Suvaljko , Lucia Murković,Lukša Andračić, Barbara Kovačević , Mihael Batrnek, Megan Papo, Ružica Marčić, mentorica Tihana Pavičić za scensku izvedbu.

Drugo mjesto za glazbenu izvedbu osvojila je Druga gimnazija Osijek , Megan Papo, mentorica Anita Kopić, treće mjesto Prva gimnazija Varaždin, Dora Vuraić, mentorica Anja Bušić, a četvrto mjesto Srednja strukovna škola Varaždin, Izabela Brezovec, mentor Dean Mencinger.

Čestitamo svim natjecateljima i njihovim mentorima. Posebne čestitke natjecateljicama i mentoricama Gospodarske škole Varaždin , kao i cijelom Maxtimu !

Svi Max izvođači

1. mjesto - Srednja škola Ivanec