Gospodarska škola Varaždin brončana na natjecanju World Skills Croatia Gastro 2018.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 28. 3. 2018.

Učenici Gospodarske škole Varaždin i ove godine plasirali su se na državno natjecanje World Skills Croatia Gastro 2018. koje se održavalo od 19.03.2018.-22.03.2018. u  Malom Lošinju u hotelu Bellevue, dok je domaćin natjecanja bila  Srednja škola Ambroza Haračića.

Cilj natjecanja je predstavljanje rada učenika u zanimanjima konobar, kuhar, slastičar, hotelijersko-turistički tehničar i turističko hotelijerski komercijalist. Samo natjecanje ima ukupno osam disciplina od čega je pet gastronomskih i tri hotelijersko-turističke discipline. Učenici Gospodarske škole Varaždin natjecali su se u tri discipline i ostvarili odličan rezultat.

U disciplini Pripremanje menija učenica 3.V razreda smjer kuhar Tamara Divjak osvojila je sedmo mjesto pripremajući juhu, toplo predjelo, glavno jelo i desert. Mentor učenici je profesorica Nevenka Bosilj.

U discipliniPoslovanje recepcije hotela učenica 3.H razreda hotelijersko-turističkog smjera  Leonarda Vupora osvojila je osmo mjesto simulirajući rad djelatnika na recepciji hotela. Mentor učenici je profesorica Željka Bačan, dok ju je na engleskom jeziku pripremala profesorica Irena Ipša.

U disciplini Poslovanje putničke agencije učenica 4.H razreda hotelijersko-turističkog smjera  Lara Šarec osvojila je treće mjesto simulirajući rad djelatnika putničke agencije. Mentor učenici je profesorica Nataša Roginek, dok ju je na engleskom jeziku pripremala profesorica Sandra Piskač.

Zahvaljujemo Varteksu koji je kao i svake godine do sad dao na posudbu odjela za natjecateljice.

Čestitke učenicima i mentorima!