Edukativna ekskurzija Kumrovec – Veliki Tabor – Krapina

Autor: Vjekoslav Mauriček, 30. 5. 2017.

Gospodarska škola Varaždin je partner na projektu PoKret – poduzetno i kreativno čiji je nositelj URIP – Udruga za razvoj građanskog društva i poduzetništva. Projekt je sufinanciran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske u području izvaninstitucionalnog odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2016./2017.

U projekt je tijekom njegove provedbe bilo uključeno 70 učenika Gospodarske škole Varaždin kroz dvije edukacije i 25 radionica keramike i papira.

Glavni cilj projekta je promovirati poduzetničku kulturu i stvaralaštvo te razvijati poduzetnički duh i poticati kreativnost kod srednjoškolskih učenika.

Rezultati provedenih radionica su kreirani i izrađeni suvenir Varaždinskog kraja, bolja osposobljenost učenika za kreativno i praktično stvaralaštvo, kao i pozitivni pomak u razmišljanju mladih o važnosti kreativnog izražavanja i poduzetničkog načina razmišljanja.

Dana 13.05.2017. godine polaznici radionica i edukacija u sklopu projekta, prisustvovali su edukativnoj ekskurziji Kumrovec – Veliki Tabor – Krapina na kojoj su imali prilike upoznati kulturnu baštinu i tradiciju sjeverozapadne Hrvatske.