Učenička zadruga

Svijeće

Prirodna izrada…

O Zadruzi

Zadruga srednjoškolaca, učenika Gospodarske škole Varaždin, nastavnika i ostalih zaposlenika škole te uvijek dobrodošlih vanjskih  suradnika – kreativnih i poduzetnih ljudi dobre volje.

Zadruga kroči svijetom kreative i poduzetništva od 2014. godine i od tada je, iako je riječ o izvannastavnoj aktivnosti, nezaobilazni dio u predstavljanju škole na različitim javnim priredbama u gradu i šire, a posebno na tematskim priredbama na popularnom varaždinskom placu i varaždinskim trgovima.

U zadruzi učenici koji se školuju za različita zanimanja mogu stesati osnove svog zanata – mogu mijesiti, oblikovati, računati, evidentirati, predstavljati i tsl. Ujedno se mogu aktivno opuštati i pronaći možda neku kreativnu žicu u sebi za koju nisu niti znali da je imaju.

Trudimo se da zadruga bude samoodrživa pa prodajemo proizvode zadruge u školi u samoj zadruzi,  povremeno i na javnim mjestima (npr. na tržnici, prigodnim sajmovima i sl.), a izradu nekih proizvoda je moguće i naručiti  u količini prema vlastitim potrebama i željama.

Sekcije

Kreativna stvaraonica sa svojim podsekcijama Keramičarska sekcija i Izrada uporabnih i ukrasnih predmeta s posebnim tehnikama (voditeljica navedene sekcije i podsekcija je Nevenka Vukašinović, ujedno i stvaralački duh zadruge) te Izrada nakita (voditeljica Jelena Erent)

Miris prirode (voditeljica Emilija G. )

Izrada ukrasnih i uporabnih predmeta (Voditeljica Andrijana Herceg

Digitalni marketing (voditeljica Iva Vukotić)

Naši proizvodi

Svijeće

Različitih oblika, mirisa i boja

Sapuni

Prirodni sastojci

Mast od gaveza

Prirodni sastojci

Naši ciljevi u budućnosti

Održati dosadašnji nivo aktivnosti postojećih sekcija, aktivirati Poljoprivrednu sekciju te kontinuirano raditi na osvješćivanju mladih ljudi o radu rukama, poduzetništvu i kreativnom izražavanju.

Naši zadrugari rado prenose svoja znanja i vještine, pogotovo najmlađima – djeci iz vrtića u okruženju.

Veseli nas svaka suradnja, slobodno nam se javite sa svojim prijedlozima!