Učenici Gospodarske škole Varaždin u sklopu Erasmus+ mobilnosti pohađali su praktičnu nastavu u Portugalu
Od 18.2.2025. do 1.3.2025. šesnaest je učenika u pratnji nastavnica Andrijane Herceg i Martine Novak sudjelovalo na praktičnoj nastavi u Portugalu. Učenici smjera kuhar Marija Zidarić i Mishel Tkalec (3. V razred) te konobar Sara Marjanić i Mihaela Žlibar (3. T razred) svoju praksu odrađivali su u Hotelu Villa Garden. Učenici smjera turističko-hotelijerski komercijalist Ana Strelec (3. G razred) i David Geček (4. S razred) praktičnu nastavu obavljali su u Apùlia Praia hotelu. Karolina Krist (4. G razred) i Jelena Ledinko (4. H razred) zanimanja hotelijersko-turistički tehničar praksu su obavljale u Top’otelu i Art’otelu.
U sektoru ekonomija, trgovina i poslovna administracija praktičnu nastavu obavljale su učenice smjera ekonomist Ena Poljak (4.E razred), komercijalist Lucija Rogina (4. K razred), poslovni tajnik Lana Bistrović (4. A razred) i Mila Mađarić (4. A razred), učenice su bile raspoređene na praktičnu nastavu u Lima Consulting. Praktičnu nastavu na trgovačkim poslovima u AFM Supermercadosu obavljale su učenice smjera komercijalist (4. K razred) Laura Martinec i Sara Pavlović, dok su učenici smjera poslovni tajnik Dino Golub (4. A razred) i upravni referent Lucija Barić (3.C razred) praktičnu nastavu obavljali u poduzeću Servipoli Unipessoal.
Učenici su bili smješteni u kampusu Mobility Friendsa. Nakon obavljanja radnih zadataka učenici su imali slobodno vrijeme za vlastite aktivnosti, tako su se neki okušali u sportskim sadržajima igrajući odbojku, stolni nogomet te društvene igre. U sklopu Erasmus+ projekta učenici su posjetili grad Barcelos i drugi najveći grad u Portugalu, Porto. Uz mnogo atrakcija i kulturnih znamenitosti učenici su posjetili vinariju Potro Cruz gdje su imali prilike degustirati izvorno Porto vino. Vozeći se po rijeci Douro koja je ujedno najveća rijeka na Pirinejskom poluotoku, duljine 897 kilometara, učenici su imali prilike vidjeti grad i s riječne strane. Posjetili su i Most Luisa koji je jedna je od glavnih turističkih atrakcija u Portu. Most povezuje grad Porto s Vila Nova de Gaia. Most je dugačak 385 metara i s njega se pruža prekrasan pogled na grad.
Učenici su se vratili prepuni dojmova s putovanja. Također unaprijedili su svoja stručna znanja i vještine obavljajući praktičnu nastavu kod portugalskih poslodavaca.



















