Europski dan jezika i podjela DSD diploma

Datum objave: 3 lis, 2024

Europski dan jezika obilježava se svake godine 26. rujna. Taj dan se obilježava u 47 zemalja članica Vijeća Europe, a cilj mu je podizanje svijesti o važnosti učenja stranih jezika i obogaćivanja jezične i kulturne raznolikosti Europe. U Gospodarskoj školi Varaždin Europski dan jezika obilježava se tradicionalno već dugi niz godina. Tim povodom u školi se održavaju brojne aktivnosti, koje su osmišljene kako bi učenicima približile važnost učenja stranih jezika i kulturu drugih zemalja. Ove godine Europski dan jezika obilježili smo plakatima, kvizovima i radionicama, a najljepše je bilo predati DSD I diplome vrijednim učenicima. Čestitamo im na velikom uspjehu! Učenici Gospodarske škole sudjelovali su i u zajedničkom obilježavanju Europskog dana jezika u gradu Varaždinu, koji se održao na Franjevačkom trgu u subotu, 28. rujna. U projektu su sudjelovale profesorice Akeksandra Zebec, Teodora Gerbus te Marinka Klarić Zavrtnik.

Slično