
U Gospodarskoj školi Varaždin 24. i 25. ožujka 2026. godine održano je natjecanje mladih kuhara Zlatna Nimfa – Cro Kup Varaždin 2026. koje je organizirala Gospodarska škola Varaždin, Udruga kuhara, slastičara, konobara i pizza majstora Varaždinske županije i Županijski saveza poljoprivrednih udruga, Varaždin.
Na natjecanju je sudjelovalo 13 ekipa učenika 1., 2. i 3. razreda srednjih škola kuharskog usmjerenja. Svakom timu pridružio se i po jedan učenik osnovne škole s područja Varaždinske županije, čime se dodatno potiče interes mladih za nastavak obrazovanja u području kuharstva i ugostiteljstva.
Ekipe vode njihovi mentori – profesionalni kuhari iz ugostiteljskih objekata, nastavnici Gospodarske škole Varaždin te članovi Udruge kuhara, slastičara, konobara i pizza majstora Varaždinske županije. Među sudionicima su ekipe iz Gospodarske škole Varaždin, Srednje škole Arboretum Opeka, Marčan, Srednje škole Prelog, Turističko-ugostiteljske i prehrambene škole Bjelovar te Srednje šole za gostinstvo in turizem Maribor. Natjecanju će se priključiti i Društvo osoba s invaliditetom Varaždin, kao i timovi iz renomiranih ugostiteljskih objekata: Hotel Trakošćan, restoran The Family, restoran Bedem, restoran Zlatne gorice te pansion-restoran Garestin.
Pobjedu je odnijela ekipa restorana Bedem, drugo mjesto osvojila je ekipa Srednje škole Prelog, dok su preostale ekipe nagrađene brončanim medaljama.
I ove godine naglasak je stavljen na zaštićene proizvode Varaždinske županije, među kojima su Varaždinsko zelje, Varaždinsko bučino ulje, Ludbreški hren, heljdina kaša, Zagorski bagremov med, meso crne slavonske svinje i zagorske mlince. Učenici su te autohtone namirnice kreativno uklopili u svoja jela – od predjela do deserta – pokazujući zavidnu razinu znanja, mašte i timskog rada.
Naglasak je stavljen na zaštićene europske proizvode, čime se dodatno naglasila važnost očuvanja domaće gastronomske i poljoprivredne tradicije.
Hvala svima koji su podržali projekt koji naše učenike motivira i otvara im nove vidike u području kulinarstva.
Mladi kuharu pokazali su zavidno umijeće kuhanja i prezentacije spremljenih jela, a kako je bilo u kuharskom praktikumu Gospodarske škole Varaždin i na proglašenju najboljih pogledajte u galeriji.







































