DAN EUROPE U GOSPODARSKOJ ŠKOLI

Autor: Vjekoslav Mauriček, 11. 5. 2012.

Dana 9.5.2012. obilježili smo u Gospodarskoj školi Varaždin Dan Europe. Ove godine odlučili smo predstaviti  tri europske zemlje njemačkog govornog područja: Njemačku, Austriju i Švicarsku, budući da je ova godina proglašena godinom njemačkog jezika u Hrvatskoj.

Učenici 3.K i 2.H razreda kao i profesori stranih jezika naše škole prikupili su foto materijale kojima smo ukrasili panoe u holu škole.

Učenici 3.H razreda napravili su video prezentacije svih triju zemalja, a učenici 1.V razreda pripremili su po izvornim njemačkim receptima perece (Laugenbrezel) i mramorni kolač (Marmorkuchen). Za vrijeme velikog i malih odmora slušali smo njemačku i austrijsku pop glazbu.  To je zajednički projekt profesora stranih jezika i kuharsko-konobarskog praktikuma. Učenici i profesori uživali su u delicijama i naučili nešto novo o tri najljepše zemlje Srednje Europe.

Projekt se pokazao kao jako uspješan i postat će tradicionalan u našoj školi. Dani Europe nastavljaju se kvizovima na satovima njemačkog jezika, a pripremamo i dvije prezentacije u školskoj knjižnici: kratki filmovi u nastavi i Namibija, zemlja u kojoj je njemački jedan od službenih jezika.