USUSRET USKRSU

Autor: Vjekoslav Mauriček, 29. 3. 2012.

U školskoj knjižnici 28.ožujka 2012. u 12.30h učenici, profesori i djelatnici naše škole i članovi Udruge URIP ugostili su mladu, talentiranu spisateljicu Karolinu Perec, njezinog psa vodiča, Karolininu majku, književnika Ivicu Jembriha, te predstavnice udruge Sv.Vinka Paulskog iz Varaždina.

Druženje s Karolinom bilo je isprepleteno razgovorom i  čitanjem njezine poezije iz knjige "Budi mi prijatelj".

Susret su vodile učenice Aleksandra Hrman (3.e), Nikolina Prica (4.e) i Antonija Jurić (4.e) koje su Karolininu poeziju čitale uz pratnju na gitari Josipa Pokorny, učenika Glazbene škole Varaždin.

Radovi naših učenika

Unatoč teškoj bolesti koju je Karolina proživjela u ranom djetinjstvu (izgubila vid i veliki postotak sluha),  svojom osobnošću i svojim pjesmama zadivila je  sve prisutne i još jednom potvrdila da je život dar.

Naše voditeljice u pripremi susreta

Razgovor s Karolinom Perec

Hvala svim učenicima koji su nesebično prikupili simboličnu pomoć od 1.000,00 kn za Karolinu kako bi joj barem malo olakšali snalaženje u svakodnevnim potrebama.

Zahvaljujemo i svima ostalima, profesorima i djelatnicima škole koji su na bilo koji način omogućili realizaciju ovog susreta i u njemu sudjelovali.

Veliko hvala ravnateljici Katici Kalogjera Novak koja nam je u svemu bila pomoć i podrška.

Učenici puni emocija prate susret

SVIMA ŽELIMO SRETAN I RADOSTAN USKRS!!!

Učenici s profesoricama

Juranko Jelica, Štefica Pokorny i Barbara Dukarić