Učenici 4.h razreda Josip Pokos i Tihana Druško osvojili su treće mjesto na natjecanju u sklopu projekta INSIDE TOURISM

Autor: Vjekoslav Mauriček, 13. 11. 2018.

Studentska udruga Tourism Lab koja djeluje na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu drugu godinu zaredom organizira projekt INSIDE TOURISM. Projekt je osmišljen kao Case study natjecanje u kojem sudjeluju poduzeća koja predstavljaju poslovne slučajeve turističkog karaktera te učenici koji odabrane slučajeve rješavaju podijeljeni u timove.
Ove godine učenici su mogli birati da riješe poslovni slučaj jednog od sljedeća četiri poduzeća: Jadranka hoteli Lošinj, Maistra, EX-ALTO i Istra Adventure. Najvažniji cilj koji se želi postići ovim projektom je promicanje proaktivnosti učenika i udruge u suradnji sa turističkim poduzećima, kako bi se ostvarila bolja međusobna suradnja te potaknulo srednjoškolce na daljnje usmjeravanje u područje turizma.

Srednjoškolci su izuzetno zainteresirani za područje turizma a to dokazuje i velika prijava učenika za ovo natjecanje na koje se ukupno prijavilo 35 timova tj. 105 učenika. Samo najuspješnijih 12 timova ušlo je u uži krug natjecanja te bilo pozvano na Ekonomski fakultet u Zagrebu na proglašenje najbolja tri rješenja za svaki poslovni slučaj i dodjelu nagrada.
Gospodarska škola Varaždin prijavila se na natjecanje sa pet timova od kojih su najuspješniji bili učenici 4.h razreda Josip Pokos i Tihana Druško te su bili pozvani  na Ekonomski fakultet u Zagrebu na svečanu završnicu projekta i dodjelu nagrada i certifikata. Oni su predali vrlo zanimljivo i kreativno rješenje poslovnog slučaja za poduzeće Istra Adventure te osvojili treće mjesto. Primijenili su svoje znanje iz stručnih predmeta koje su stekli tokom četverogodišnjeg školovanja te svojom marljivošću, trudom i radom uspjeli postići visok plasman na natjecanju.

Čestitke učenicima i puno uspjeha u daljnjem radu.

« Prosinac 2018 »

Projekt CRISS