PROJEKT OXFORD READING CLUBA READ YOUR WAY TO BETTER ENGLISH

Autor: Kristina Brezak, 11. 6. 2024.

Učenice 1.C razreda, Tihana Ričko, Sabina Tuzlaković, Lara Paska, Astrid Crnčić i Lucija Smodek-Martinčević, prof Irena Ipša, u ovoj su školskoj godini sudjelovale u projektu Oxford Reading Cluba Read your way to better English. Omogućen im je pristup digitalnoj platformi ORCa preko koje su mogle čitati knjige na engleskom jeziku tijekom cijele školske godine. Nakon što su odabrale željene naslove u skladu sa svojim interesima i pročitale knjige, The Murders in the Rue Morgue - E.A. Poe, The Witches of Pendle – E. Fielding , Love or money? – R. Akinyemi, Ghost Stories – R. Border, Mary, Queen of Scots – T. Vicary, izradile su kratak filmski scenarij u obliku dijaloga kroz koji su prikazale ono što im se činilo dojmljivim glede knjige. Potom su se okušale, vrlo uspješno, u glumi uz pomoć Noe Štefaneca, a na kraju  je Astrid Crnčec, editor-in-chief, sve pretvorila u kratak filmić. Pohvala svim učenicima na uloženom trudu, kreativnosti i iskušavanju vlastitih granica kroz izražavanje koje nije nužno sastavni dio svakodnevne nastave. Veselimo se daljnjim istraživanjima svijeta čitanja!

Irena Ipša