PROJEKT EARTH IN MIND: FAST FASHION

Autor: Kristina Brezak, 27. 2. 2024.

Ove godine projekt Earth in Mind poručuje: brza moda je neodrživa, takvu vrstu proizvodne prakse te navike i obrasce ponašanja potrošača treba mijenjati.

U petak 09.veljače i u ponedjeljak 26. veljače 2024. godine u Gospodarskoj školi Varaždin održana su predavanja u sklopu školskog projekta Earth in Mind kojem je glavni cilj educirati učenike o negativnom utjecaju čovjeka na okoliš i kako ga smanjiti. Ove godine projekt je tematski posvećen brzoj modi i različitim aspektima nepovoljnog utjecaja na okoliš takvog načina proizvodnje i potrošnje, te iskorištavanju dječjeg rada.

U sklopu projekta provedene su sljedeće aktivnosti:

• izrada i provedba ankete za učenike i nastavnike
  • priprema i održavanje kviza
  • uređenje panoa

Učenici i nastavnici škole sudjelovali su u anketi vezanoj uz navike pri kupnji odjeće a rezultati su izloženi i možete ih pogledati na panou projekta. Predavanjima su prisustvovali i nakon toga u kvizu provjerili svoje znanje učenici 4.N, 2.C, 2.E i 2.H razreda. Posebna pohvala učenicama Pauli Šilec i Sari Koščak iz 2.H razreda koje su održale prezentacije i najviše pridonijele realizaciji svih projektnih aktivnosti. Projekt se provodi na engleskom jeziku. Voditelj projekta je prof. Vanja Perši.

Hvala svima na sudjelovanju!

I za kraj:

What you do makes a difference, and you have to decide what kind of difference you want to make. – Jane Goodall

The world as we have created it is a process of our thinking. It cannot be changed without changing our thinking. – Albert Einstein