„VJEŽBE CRTANJA“ GORDANE KOKANOVIĆ - KRUŠELJ

Autor: Kristina Brezak, 26. 1. 2024.

Članica LUČ-a i nastavnica naše škole prof. Gordana Kokanović – Krušelj izlaže svoje radove u školskoj knjižnici

Izložbom pod nazivom „Vježbe crtanja“ u knjižnici Gospodarske škole Varaždin s dvadesetak crteža olovkom predstavila se prof. Gordana Kokanović - Krušelj, članica Likovnog udruženja Čakovec (LUČ) i nastavnica naše škole. Likovno udruženje okuplja više od 40 članova i ističe se brojnim aktivnostima pod vodstvom predsjednika Tonija Fažona. Izložba „Vježbe crtanja“ jedan je od brojnih programa u knjižnici Gospodarske škole Varaždin koje osmišljava Barbara Dukarić, prof., voditeljica knjižnice.

Autorica se amaterski bavi likovnošću kao hobijem. Prvenstveno ju zanima oblikovanje u glini te je ova izložba prvi pokušaj „izleta“ u drugačije oblike likovnog izražavanja. Teme crteža su većinom portreti te nekoliko motiva životinja i cvijeća.
„Prvenstveno sam si zadala ispitati mogu li „pogoditi“ nečije crte lica, ništa drugo“, rekla je autorica.

Na izložbi je ujedno vidljiv i sam proces stvaranja, od početnih i nedovršenih skica, isprobavanja raznih tehnika sve do potpuno oblikovanih motiva.

Pozivamo vas da razgledate izložene radove Gordane Kokanović – Krušelj.

Zoran Mihalina, prof.