EUROPSKI DAN JEZIKA

Autor: Kristina Brezak, 27. 9. 2023.

Europski dan jezika obilježava se svake godine 26. rujna. Taj dan se obilježava u 47 zemalja članica Vijeća Europe, a cilj mu je podizanje svijesti o važnosti učenja stranih jezika i obogaćivanja jezične i kulturne raznolikosti Europe.

U Gospodarskoj školi Varaždin Europski dan jezika obilježava se tradicionalno već dugi niz godina. Tim povodom u školi se održavaju brojne aktivnosti, koje su osmišljene kako bi učenicima približile važnost učenja stranih jezika i kulturu drugih zemalja.

Ove godine Europski dan jezika obilježili smo plakatima, kvizovima i edukacijama, a najljepše je bilo predati 27 DSD I diploma vrijednim učenicima!

Učenici Gospodarske škole sudjelovati će u zajedničkom obilježavanju Dana jezika u gradu Varaždinu, koji će se održati na Franjevačkom trgu u subotu 30 rujna 2023. godine.